top of page

AKCE

kdy a kam dojet za vínem

Dolů

Anchor 1

Na jaké akce k nám máte možnost dorazit za vínem?

 

Akci je po celém blízkém okolí opravdu dost. Od jara do konce léta se konají dny otevřených sklepů, u nás je to vždy první víkend v červenci v Terezíně a třetí víkend v červenci v Hovoranech. Na jaře se také koná většina místních výstav vín, většinou kolem března, tak jako v Hovoranech 2. víkendovou sobotu. Na podzim můžete za námi přijet na burčák, nebo na burčákové slavnosti, kterých je po okolí mnoho. Velkou akcí v jedné z vedlejších vesnic je Burčákový pochod v Mutěnicích. V půli listopadu začíná období Sv. Martina. V Hovoranech vždy 2. víkend se koná festival Sv. Martin na Hovoransku. Následuje zima, období vinařských plesů.

 

Pokud chcete vědět více akcí, které se konají u nás nebo v okolí, nebo si nevíte rady na jakou akci přijet, napište nám.

 

Festival vína Sv. Martin na Hovoransku

13.11.2020

Spolek Hovoranských vinařů, o.s. pořádá v sobotu 14. 11. 2020 od 11 hod. v areálu sklepů Na benátkách a Hluboká cesta v Hovoranech festival mladého a svatomartinského vína Sv. Martin na Hovoransku.

V každém sklepě můžete ochutnat mladá vína vinaře, ale také jeho výběr z minulého ročníku. Během doprovodného programu si můžete poslechnout můžácký sbor z Hovoran nebo se podívat na folkórní kroužek Potůček. Večer se můžete těšit na Cimbálovou muziku.

K jídlu je v každém sklěpě nabízená specialita věnovaná tomuto svátku (např. pečená husa, kačena, husí paštika s brusinkama, grilovaný oštěpek s brusinkami, bramborák, různé druhy gulášů, klobásy, grilované cigára apod.)

Vstupné 550Kč v předprodeji, nebo 650 na místě zahrnuje skleničku, katalog, volnou ochutnávku všech vín, kupony na odběr vína v hodnotě 200Kč a večerní zábavu s CM.

Vstupné v předprodeji - 550Kč / Na místě - 650Kč

Hovoranskými vinohrady za vínem

23.4.2021

Už jste se podívali do sklepů našich vinařů, tak teď je na čase se za nimi podívat přímo do jejich vinic. Budou tam na vás čekat s výběrem vín z jejich produkce. Je pro vás okruh okolo Hovoran s výhledem na krásné prostředí Hovoranských luk, který je vhodný nejen pro pěší, ale i pro cykloturisty. 
Budou na vás čekat naši hovoranští vinaři, kteří to jsou a jaké budou mít vína se podívejte na našem facebooku, kde můžete také soutěžit o vstupenky.
Akce se koná 24. dubna 2021 od 11:00 do 19:00, od 19:00 poté začíná zábava s cimbálovou muzikou v sále Sokolovny. Vstupné bude zahrnovat volnou ochutnávku vín, skleničku, brožuru s mapkou a profily vinařů, kupony na nákup vína v hodnotě 200Kč a vstup na večerní zábavu s CM na sále Sokolovny. 

Koupit vstupenky můžete v předprodeji za výhodnější cenu na stránkách Wisomm nebo poté na místě.

Vstupné v předprodeji - .Kč / Na místě - .Kč

Den otevřených sklepů v Terezíně

2.7.2021

Spolek terezinských vinařů Vás zve na 15. ročník otevřených sklepů v Terezíně.

Akce se koná 3. července 2021 od 12.00 - 19.00 hod. Večer od 20.00 - 02.00 hod. bude hrát v přírodním areálu za sklepy cimbálová muzika z Buchlovic, dále bude ohnivá šou. Otevřeno bude kolem 13 sklepů. V každém sklepě je přichystáno drobné občerstvení včetně pitné vody. Po celý den bude zpívat mužský sbor.

-

Den otevřených sklepů v Hovoranech

16.7.2021

Spolek vinařů Hovorany Vás zve na 14. ročník otevřených sklepů v Hovoranech.

Akce se koná 17. července 2021 od 11.00 - 19.00 hod. Cena vstupenky je 700 Kč v předprodeji, zahrnuje volnou ochutnávku vín, skleničku, mapku, taštičku s propiskou, 3 kupóny v hodnotě 100 korun k odběru vína a vstup na večerní program (od 20.00 - 01.00 hod. bude hrát v areálu kurtů cimbálová muzika) . Otevřeno bude více jak 20 sklepů. V každém sklepě je přichystáno drobné občerstvení včetně pitné vody. Po celý den budou zpívat mužské sbory.

Vstupenky bude možné zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu na stránkách wisomm.cz

Na místě bude vstupné 800kč, centrální pokladna pro prodej na místě bude v novém Obecním sklepě v Hovoranech nebo v Občerstvení U Sumce (viz.Mapa). MAPA

Vstupné v předprodeji - 700Kč / Na místě - 800Kč

Please reload

Anchor 2
Anchor 3
Anchor 4
Anchor 5
bottom of page